EUREKA
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Druzenje, diskusije, upoznavanje, humanitarne aktivnosti
 
HomeNA ZALOST, DESAVAJU SE I OVAKVI SLUCAJEVI... I_icon_mini_portalGalleryLatest imagesRegisterLog in

 

 NA ZALOST, DESAVAJU SE I OVAKVI SLUCAJEVI...

Go down 
2 posters
AuthorMessage
Kosovka
Admin
Admin
Kosovka


Female Number of posts : 336
Локација : Srbija, K&M
Посао/хоби : Profesor i humanitarac
Расположење : Optimisticko
косовка :
NA ZALOST, DESAVAJU SE I OVAKVI SLUCAJEVI... Left_bar_bleue100 / 100100 / 100NA ZALOST, DESAVAJU SE I OVAKVI SLUCAJEVI... Right_bar_bleue

Kosovka : 1
Registration date : 2008-07-28

cheet for users
ЕУРЕКА ЧАТ:
NA ZALOST, DESAVAJU SE I OVAKVI SLUCAJEVI... Left_bar_bleue0/0NA ZALOST, DESAVAJU SE I OVAKVI SLUCAJEVI... Empty_bar_bleue  (0/0)

NA ZALOST, DESAVAJU SE I OVAKVI SLUCAJEVI... Empty
PostSubject: NA ZALOST, DESAVAJU SE I OVAKVI SLUCAJEVI...   NA ZALOST, DESAVAJU SE I OVAKVI SLUCAJEVI... Empty03.09.08 17:06

Posao humanitaraca nije ni malo lak, a jedan od razloga koji ga otezavaju upravo je jasno oslikan ovom porukom koju vam prenosim u originalu.
________________________________________________________________________________________________________
Тема: Poruka sa Elite

koi8 | win | dos | utf-8 | mac
Pogledaj sestro mila sta mi je ovaj "veliki Srbin" napisao! Prvo sam za tu "elitu" bila Keleraba, a sad sam Kosovka. I kakve to pare spominje, da li su u pitanju milioni? Nisam znala sta da mu odgovorim, zato ti saljem ovo pa ti resavaj sa njim. Kakav je to Srbin kad smo za njega svi lopovi? Sram ga bilo!
Evo ti kopija poruke:
______________________________________________________________________________________

Urke
*Елита*


Харизма: 111
Царе! Бленто!
На Елити

Пол:
Поруке: 1875



(Нема теме)
« За: Ruza послато: јуче у 20:20 » Цитирај Одговори Обриши

Поздрав Ружо, или је можда боље рећи Косовко, или како и доликује поштеним Србима, поздрав С......
Имам само једну једину молбу а она је следећа.

Желим да видим ДОКАЗ где си потрошила паре и коме си помогла од српске деце у Косовској Митровици или где год, од оних пара што ти некад посласмо.
Ништа ни мање а ништа ни више, као што и раде наша браћа из организације СЗС, јер се ти и представљаш као њихов члан. Значи, име детета или породице и шта је одрђено, да ли је и једно дете добило бар дрвене бојце за нову школску годину.

Не бих волео да будем приморан па да пошаљем на многе адресе, како је једна госпођа хуманитарац, злоупотребила поверење.

Наравно молио бих те унапред да ме не схватиш као неку будалу,па да ми напишеш како ти у ствари ниси Косовка.А у осталом ако мислиш да сам ја баш толика будала.супер, драго ми је, али онда обавести Косовку о томе па ме обавестите.

Такође бих унапрад замолио да не буде нека подемтачина са доказима јел имам начина да проверим.

Толико од мене и све најбоље.

Небоша.
Пријави администратору

"Ми нисмо бирали ни земљу где ћемо се родити ни народ у коме ћемо се родити ни време у којем ћемо се родити, али бирамо једно-да ли ћемо бити људи или не људи" Патријарх Српски + Павле


--

Зал славы: смотрите лучшее на Яндекс.Фотках http://fotki.yandex.ru/hall-of-fame/
___________________________________________________________________________________________________________
Moj komentar na ovo je sledeci: Ljudi u vecini slucajeva polaze od sebe kad sude o drugima, jer druge ljude ne poznaju, ali zato sebe poznaju odlicno! Hvala Urke na ovako ukazanom poverenju. Posalji mi svoj rcun da ti vratim tvoj novac, jer drugo nista ne mogu da ti kazem, ostala sam bez reci. A ti slobodno pisi kome hoces i pricaj sta hoces, samo ne preti pogresnoj osobi koja nije u ovoj prici i nema ama bas nikakve veze sa mojim humanitarnim radom. zastava
Back to top Go down
http://eureka.admin007.net/profile.forum
Kosovka
Admin
Admin
Kosovka


Female Number of posts : 336
Локација : Srbija, K&M
Посао/хоби : Profesor i humanitarac
Расположење : Optimisticko
косовка :
NA ZALOST, DESAVAJU SE I OVAKVI SLUCAJEVI... Left_bar_bleue100 / 100100 / 100NA ZALOST, DESAVAJU SE I OVAKVI SLUCAJEVI... Right_bar_bleue

Kosovka : 1
Registration date : 2008-07-28

cheet for users
ЕУРЕКА ЧАТ:
NA ZALOST, DESAVAJU SE I OVAKVI SLUCAJEVI... Left_bar_bleue0/0NA ZALOST, DESAVAJU SE I OVAKVI SLUCAJEVI... Empty_bar_bleue  (0/0)

NA ZALOST, DESAVAJU SE I OVAKVI SLUCAJEVI... Empty
PostSubject: Re: NA ZALOST, DESAVAJU SE I OVAKVI SLUCAJEVI...   NA ZALOST, DESAVAJU SE I OVAKVI SLUCAJEVI... Empty05.09.08 23:59

Dragi korisnici foruma Eureka, otkrila sam osobu koja je donatorima ispricala o meni strasne lazi, a to je vlasnica sajta Srpska elita, koja se potpisuje na tom sajtu nikom Beogradjanka, a pravo ime joj je Slobodanka. Znaci, ona je glavni krivac za ovo pismo koje je dobila moja koleginica. Ta ista osoba pretvarala se da mi je prijateljica, oslovljavala me sa "sele" i puna su joj usta hvale bila sve do trenutka dok nisam otvorila ovaj forum. Kada sam joj napisala poruku i pozvala je da poseti moj forum kao i jos jedan drugi ciji sam clan, ona je jednostavno pobesnela od ljubomore i zavisti, banovala je moju IP adresu i izbrisala moj korisnicki nalog bez ikakvog objasnjenja i upozorenja. Nikada mi nije uplatila obecanu donaciju za decu sa Kosova, niti je poslala paket knjiga koje je takodje obecala. Nisam joj to nikada niti trazila niti pomenula, ali ta zena me jednostavno ne ostavlja na miru, nego i dalje rovari, blati moje ime i pokusava da sroza moju reputaciju na najnizi nivo. Predstavljajuci mene lopovom i lazovom, time je samo pokazala upravo sopstveni karakter, jer svaki covek kad procenjuje druge ljude polazi od sopstvenog modela. Mesecima sam pisala na njenom sajtu i bila veoma cesto jedini prisutni korisnik na njemu, ostavila oko 4300 postova, da bih na kraju bila ispljuvana i ponizavana od te zene koja je davno napustila svoje rodno selo, ali selo nije napustilo nju. Ta prevarantkinja mi je pre 7-8 meseci ponudila da prevodim knjigu ruskog autora Dr. Zalmanova na srpski jezik i ponudila sama veoma ponizavajucu cenu od 1,20 eura po kucanoj stranici sto je daleko ispod vazece cene na trzistu. Posto nisam imala nekog velikog posla, pristala sam da prevodim tu knjigu ne cenjkajuci se, jer sam je smatrala prijateljem i nisam zelela da joj postavljam svoje uslove jer mi na kraju krajeva nije bila bitna zarada. Ne bih nikada ovo napisala ni na jednom sajtu, ali me je jako povredila i pljunula na nase prijateljstvo, pa cu javno i odgovorno reci da mi nikada nije uplatila niti jednog dinara za prevod, a prevela sam polovinu knjige i poslala joj taj prevod, a suma nije bogzna koliko velika, jer je trzisna cena prevoda je 5 eura po kucanoj stranici. Znaci da bi za 65-70 stranica prevoda morala da plati bilo kom profesionalnom prevodiocu od 300-400 evra, a ja sam iz prijateljskih pobuda htela da joj ustedim novac i spasem je zaista velikog izdatka za prevod.Racunica je prosta, ako 10 kucanih stranica po njenoj ceni kosta 12 eura, nije tesko izracunati koliko je trebala da plati i koliko sam joj novca ustedela.Samo je jednom spomenula u jednoj privatnoj poruci da ce mi taj novac uplatiti, a onda je nastao muk i ...vidite i sami kako se radnja dalje razvija. Pa sad pitam ja vas, dragi moji clanovi foruma Eureka, jel to fer odnos, i da li se tako prijateljima uzvraca za ucinjeno dobro? I ne potvrdjuje li ovo nasu mudru srpsku izreku koju sam vec citirala, da ljudi sudeci o drugima polaze od sopstvenog modela? uvo1
Back to top Go down
http://eureka.admin007.net/profile.forum
beogradjanka
korisnik
korisnik



Number of posts : 2
Локација : achi1970
косовка :
NA ZALOST, DESAVAJU SE I OVAKVI SLUCAJEVI... Left_bar_bleue0 / 1000 / 100NA ZALOST, DESAVAJU SE I OVAKVI SLUCAJEVI... Right_bar_bleue

Registration date : 2008-09-06

NA ZALOST, DESAVAJU SE I OVAKVI SLUCAJEVI... Empty
PostSubject: Re: NA ZALOST, DESAVAJU SE I OVAKVI SLUCAJEVI...   NA ZALOST, DESAVAJU SE I OVAKVI SLUCAJEVI... Empty06.09.08 16:06

Nije bas tako, da sam te zvala da ti se izvinim, vec da razjansimo novonastalu situaciju,
prethodne tekstove, koje sam dozivela kao pretnju na svoju licnost.

Pre svega, cinjenicu da sam ja bila bilo kakav inicijator sumnji u vezi prikupljene donacije,
da te pljujem, zelim ti zlo, vodim rat s tobom i dr. To jednostavno nije tacno!

Inicijativa koju je preuzeo Urke, da se raspita o sudbini akcije, u kojoj je i on licno
ucestvovao, prvenstveno lezi na njemu, sto verujem da ce i sam objasniti i otkloniti
nesporazume.

Niko nije posumnjao u tvoje postenje, niti je smisao pokretanja ovog pitanja
bio da se ti nepravedno optuzis, vec samo da se pronadju mehanizmi kako da
se ta sredstva preusmere, na cega, i ko ce to realizovati.

Kao drugo, vec smo konstatovali da cena koja ti je ponudjena za prevod nije tacna.
Dogovorili smo prevod za 2 EUR, i to ne po stranici, vec za 1800 karaktera, sto dodje oko 4 EUR
po stranici klasicnog teksta A4, tako da je ovo bila cista zloupotreba informacija s tvoje strane.
Pri tom, ne treba pominjati koliko je to bilo ruzno, jer ako nisi bila zadovoljna cenom,
to smo morali nas dve da resimo, da ti objasnim da je 2 EUR cena za otkucanih 1800
slova, a ne stranica, pa bi onda bila jako zadovoljna i shvatila da za prevedenu knjigu Zalmanova
mozes da zaradis i 500 EUR, a ne da se sada to rasplice po forumima.

Sa svim prevodiocima imamo istu, fiksnu "tarifu", i ti si poslednja osoba koju bih
zelela da ostetim. Naprotiv, zelela sam da ti pomognem, omogucim da zaradis.
U svakom slucaju, dogovorili smo se da ovaj projekat nije ugasen.
Samo je pitanje: da li je trebalo bas ovako daleko da dodjemo, da bi se usaglasile i
nasle zajednicki jezik?

Kao drugo, nije lepo da pominjes licne podatke i imena na forumima, ali kao sto smo obe
zakljucile, u skoro jednoipocasovnom telefonskom razgovoru, sve ove nesporazume smo
uglavnom otklonile.

Pozvana si da se vratis na Elitu. Nije trebalo ni da odlazis sa nje.
Sve bi bilo drugacije, da ceo taj projekat s tvojim forumom nije izveden nekako iza ledja svih nas,
i da se po chatovima nisu vukli neki nedostojni izrazi moje sestre, Kosovke
cime sam bila shokirana i zapitala se da li smo bas morale da imamo takvu zavrsnicu?


Cemu to?
Naravno, zelim ti svu srecu u tvom forumu. Povremeno cu se i sama ukljucivati,
a ako mogu necim da pomognem, rado cu to uciniti, cista srca.

Na Eliti sam takodje objavila sledece:

====

Upravo sam razgovarala sa Kosovkom telefonom. Sve nesporazume smo otklonili,
u vezi akcije dosli do zajednickog zakljucka, da niko ni jednog trenutka nije sumnjao
u njeno postenje, niti da je novac potrosen na nesto, sto nije bilo u planu.

Srbi za Srbi ce tu donaciju utrositi na akcije koje su im u planu.

Kosovka je ponovo pozvana da se pridruzi Eliti.

Molim da se svi ostali razgovori u vezi ovoga, ako su ostala neresena jos neka pitanja,
kontaktiranje donatora i sl. obavljaju iskljucivo interno, putem mejla ili privatnih poruka.

==================

Nadam se da smo ovaj nesporazum definitivno rascistili.
Uvek, kada postoji dobra volja, kada se ne brza i kada zakljucci ne donose
u skladu sa "to se podrazumeva", vec kada se ljudi suoce i kazu jedni drugima
sta im lezi na srcu, tada nece biti nikakvih problema.

U nadi da cemo se vidjati na zajednickim prostorima,


Srdacan pozdrav od beogradjanke
Back to top Go down
beogradjanka
korisnik
korisnik



Number of posts : 2
Локација : achi1970
косовка :
NA ZALOST, DESAVAJU SE I OVAKVI SLUCAJEVI... Left_bar_bleue0 / 1000 / 100NA ZALOST, DESAVAJU SE I OVAKVI SLUCAJEVI... Right_bar_bleue

Registration date : 2008-09-06

NA ZALOST, DESAVAJU SE I OVAKVI SLUCAJEVI... Empty
PostSubject: Re: NA ZALOST, DESAVAJU SE I OVAKVI SLUCAJEVI...   NA ZALOST, DESAVAJU SE I OVAKVI SLUCAJEVI... Empty06.09.08 16:17

Napisi mi svoj mejl, poslala sam ti sada pismo na onu,
"yandex.ru", ne znam da li si ga dobila, posto si rekla
da ne radi.
Back to top Go down
Sponsored content





NA ZALOST, DESAVAJU SE I OVAKVI SLUCAJEVI... Empty
PostSubject: Re: NA ZALOST, DESAVAJU SE I OVAKVI SLUCAJEVI...   NA ZALOST, DESAVAJU SE I OVAKVI SLUCAJEVI... Empty

Back to top Go down
 
NA ZALOST, DESAVAJU SE I OVAKVI SLUCAJEVI...
Back to top 
Page 1 of 1

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
EUREKA :: Pomoc kosovskim Srbima :: Srpska dijaspora - donatori pomoci-
Jump to: